Eğitim (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 02.11.2021 - 15:02, Güncelleme: 02.11.2021 - 15:43

ÖĞRETMENLER 24 KASIM’DA MÜJDE BEKLİYOR Manisa Haber

 

ÖĞRETMENLER 24 KASIM’DA MÜJDE BEKLİYOR Manisa Haber

Öğretmenler 24 Kasım’da Öğretmenlik Meslek Kanunu Müjdesi Bekliyor Manisa Haber
ÖĞRETMENLER 24 KASIM’DA  MÜJDE BEKLİYOR Manisa Haber    Memur - Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, Öğretmenlik Meslek Kanunu’ nun çıkarılmasıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Öner 24 Kasım Öğretmenler Günü’ nde öğretmenlere verilebilecek en büyük müjdenin Öğretmenlik Meslek Kanunu ’nun TBMM gündemine gelmesi olacağını söyledi. Eğitim – Bir - Sen Manisa Şubesi üyeleri Şehzadeler ilçesindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Meslektaşları ve sendika adına açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun bir an önce çıkarılması gerektiğini vurgulayarak, Öğretmenlik  Meslek Kanunu’nun çıkarılması hedefine 11. Kalkınma  Planı’nda ve Bakanlığın 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi’nde yer verilmesinin üzerinden üç yıl geçmesine rağmen, öğretmenlerin mesleklerini, hak ve yetkilerini koruyup geliştirecek nitelikte bir meslek kanunu beklentisinin hala karşılanamadığını belirtti. Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, “TBMM’yi ve Millî Eğitim Bakanlığı’nı Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu bir an evvel hayata geçirmek konusunda adım atmaya çağırıyoruz.” Öğretmenlerin 24 Kasım’da müjde beklediğini kaydeden Öner açıklamasını şöyle tamamladı: “Meslek kanunu, içeriği itibarıyla öğretmenlerin atamadan yer değiştirmeye, yetişmeden gelişmeye, eğitim imkânlarından kariyer basamaklarına erişime, ehliyetten liyakate kadar ayrımcılık ya da ayrıcalıktan uzak, objektif hükümler ihtiva etmelidir. Zaman, vaatleri gerçeğe dönüştürme, hedefleri sonuca ulaştırma zamanıdır. Öğretmenin özlük haklarını ve yetkilerini genişletecek, ona destek olacak bir içerikle Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çıkarılması beklentisi artık karşılanmalıdır. Eğitim-Bir-Sen olarak, belirttiğimiz hususlar temelinde katkı ve destek sunacağımızı bu vesileyle bir kez daha temin ve teyit ediyor; siyasi iradeyi, TBMM’yi ve Millî Eğitim Bakanlığı’nı Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu bir an evvel hayata geçirmek konusunda adım atmaya çağırıyoruz. 24 Kasım’da öğretmenlerimize verilebilecek en büyük müjde, özlük hakları nı koruyup geliştirecek, çalışma şartlarını iyileştirecek, uğradıkları şiddeti önleyecek, sorunlarına çözüm üretecek ve mesleklerinin itibarını hak ettiği yere taşıyacak bir içerikle Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun TBMM gündemine getirilmesidir.” Yapılan basın açıklamasında sık sık meslek kanunuyla ilgili sloganlar atılırken açıklama öğretmenlerin alkışlarıyla sona erdi.    
Öğretmenler 24 Kasım’da Öğretmenlik Meslek Kanunu Müjdesi Bekliyor Manisa Haber

ÖĞRETMENLER 24 KASIM’DA  MÜJDE BEKLİYOR Manisa Haber 

 

Memur - Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir- Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, Öğretmenlik Meslek Kanunu’ nun çıkarılmasıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Öner 24 Kasım Öğretmenler Günü’ nde öğretmenlere verilebilecek en büyük müjdenin Öğretmenlik Meslek Kanunu ’nun TBMM gündemine gelmesi olacağını söyledi.

Eğitim – Bir - Sen Manisa Şubesi üyeleri Şehzadeler ilçesindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Meslektaşları ve sendika adına açıklama yapan Eğitim-Bir- Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun bir an önce çıkarılması gerektiğini vurgulayarak, Öğretmenlik   Meslek Kanunu’nun çıkarılması hedefine 11. Kalkınma  Planı’nda ve Bakanlığın 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi’nde yer verilmesinin üzerinden üç yıl geçmesine rağmen, öğretmenlerin mesleklerini, hak ve yetkilerini koruyup geliştirecek nitelikte bir meslek kanunu beklentisinin hala karşılanamadığını belirtti.

Eğitim-Bir- Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, “TBMM’yi ve Millî Eğitim Bakanlığı’nı Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu bir an evvel hayata geçirmek konusunda adım atmaya çağırıyoruz.”

Öğretmenlerin 24 Kasım’da müjde beklediğini kaydeden Öner açıklamasını şöyle tamamladı: “ Meslek kanunu, içeriği itibarıyla öğretmenlerin atamadan yer değiştirmeye, yetişmeden gelişmeye, eğitim imkânlarından kariyer basamaklarına erişime, ehliyetten liyakate kadar ayrımcılık ya da ayrıcalıktan uzak, objektif hükümler ihtiva etmelidir. Zaman, vaatleri gerçeğe dönüştürme, hedefleri sonuca ulaştırma zamanıdır. Öğretmenin özlük haklarını ve yetkilerini genişletecek, ona destek olacak bir içerikle Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çıkarılması beklentisi artık karşılanmalıdır. Eğitim-Bir- Sen olarak, belirttiğimiz hususlar temelinde katkı ve destek sunacağımızı bu vesileyle bir kez daha temin ve teyit ediyor; siyasi iradeyi, TBMM’yi ve Millî Eğitim Bakanlığı’nı Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu bir an evvel hayata geçirmek konusunda adım atmaya çağırıyoruz. 24 Kasım’da öğretmenlerimize verilebilecek en büyük müjde, özlük hakları nı koruyup geliştirecek, çalışma şartlarını iyileştirecek, uğradıkları şiddeti önleyecek, sorunlarına çözüm üretecek ve mesleklerinin itibarını hak ettiği yere taşıyacak bir içerikle Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun TBMM gündemine getirilmesidir.”

Yapılan basın açıklamasında sık sık meslek kanunuyla ilgili sloganlar atılırken açıklama öğretmenlerin alkışlarıyla sona erdi.  

 

Manisa HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve turkayhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.