Siyaset Haber Girişi: 09.11.2021 - 20:15, Güncelleme: 09.11.2021 - 20:40

CHP GRUP TOPLANTISI Ankara Haber CHP Haberleri

 

CHP GRUP TOPLANTISI Ankara Haber CHP Haberleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Kadınların hakkını, kadınlara teslim edeceğiz. İstanbul Sözleşmesi'ni imzalayacağız ve Resmî Gazete'de yayımlanacak. Ev içi şiddet olursa olay karakola intikal ederse özel birimler olacak o birimlerde en az bir kadın olacak”
CHP GRUP TOPLANTISI Ankara Haber CHP Haberleri   Ankara Haber) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kadınların hakkını, kadınlara teslim edeceğiz. İstanbul Sözleşmesi'ni imzalayacağız ve Resmî Gazete'de yayımlanacak. Ev içi şiddet olursa olay karakola intikal ederse özel birimler olacak o birimlerde en az bir kadın olacak” dedi.   CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, yarın 10 Kasım olduğunu hatırlatarak, “Büyük bir liderin, büyük bir devlet adamının, bütün dünyanın saygı duyduğu bir liderin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 83. ölüm yıl dönümü. O bize dedi ki; Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir. Her CHP'li, kimsesiz hissedenlerin yanında olacak. Bize düşen görev Mustafa Kemal ve arkadaşlarının bize bıraktığı cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmaktır” ifadelerini kullandı.   Kanal İstanbul ile ilgili olarak Kılıçdaroğlu, yabancıların da konuya ilişkin ortak olmamalarını istedi. Kılıçdaroğlu, “Sadece bizim iş insanlarımıza değil, Büyükelçiliklere de yazı yazdım. ‘Eğer Kanal İstanbul'a sizin ülkelerinizden bir şirket, kişi ya da müteahhit girer, İstanbul'u talan ederse o da ağır bedeller ödeyecektir’ dedim. Diyorlar ki, 'bizi niye yabancılara şikâyet ediyorsun?' Anlamıyorlar. Ülkenin menfaatini korumak, gözbebeğimiz İstanbul'u korumak ne zamandan beri yabancılara ihbar oldu? Bunu söyleyenler bizim milliyetçiliğimizi asla sorgulayamazlar” şeklinde konuştu. CHP iktidarında ‘kadınlar’ ile ilgili projelerini açıklayan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:   “Kadınlara bir hak falan vermiyoruz. Kadınların hakkını, kadınlara teslim edeceğiz. İstanbul Sözleşmesi'ni imzalayacağız ve Resmî Gazete'de yayımlanacak. Ev içi şiddet olursa olay karakola intikal ederse özel birimler olacak o birimlerde en az bir kadın olacak. Hem kadına hem aileye sosyal güvenliğini sağlayacağız. Aile Destekleri Sigortası 1971'den beri uygulanmıyor. Kadının da çocuğun da sosyal güvenliğini sağlayacağız. Üniversitelerimizde çok sayıda kadın öğrenci. Hemen her alanda büyük başarılara imza atıyorlar. Devlette üst yönetime bakıyorsun birkaç kadın yönetici var. İlk 6 ay içinde üst yönetimde en az yüzde 35 kadın kotası olacak. Kadınlar yönetemez mi? Hâkim, savcı, kaymakam, emniyet müdürü olamaz mı? Boşanan kadınlar için 'Yeni Başlangıçlar Fonu' kurulacak. Nafaka gerginliğini de bitireceğiz. Doğum izni kanununu ilk altı ayda değiştireceğim. Kadın lehine pozitif ayrımcılık yapacağız. Özel sektörde doğum iznine ayrılmış ama bir süre gelmemiş kadının tekrar işe dönmesine imkân sağlayacak.”     CHP Grup Toplantısı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadınların hakkını, kadınlara teslim edeceğiz, Cumhuriyet Halk Partisi, Ankara, Ankara CHP Grup Toplantısı, Ankara haber, Ankara Siyaset, Ankara da Siyaset Haberleri, Siyaset Haberleri, CHP Haberleri, turkay haber,   CHP Grup Toplantısı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara haber, Ankara Siyaset,
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Kadınların hakkını, kadınlara teslim edeceğiz. İstanbul Sözleşmesi'ni imzalayacağız ve Resmî Gazete'de yayımlanacak. Ev içi şiddet olursa olay karakola intikal ederse özel birimler olacak o birimlerde en az bir kadın olacak”

CHP GRUP TOPLANTISI Ankara Haber CHP Haberleri

 

Ankara Haber) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kadınların hakkını, kadınlara teslim edeceğiz. İstanbul Sözleşmesi'ni imzalayacağız ve Resmî Gazete'de yayımlanacak. Ev içi şiddet olursa olay karakola intikal ederse özel birimler olacak o birimlerde en az bir kadın olacak” dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, yarın 10 Kasım olduğunu hatırlatarak, “Büyük bir liderin, büyük bir devlet adamının, bütün dünyanın saygı duyduğu bir liderin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 83. ölüm yıl dönümü. O bize dedi ki; Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir. Her CHP'li, kimsesiz hissedenlerin yanında olacak. Bize düşen görev Mustafa Kemal ve arkadaşlarının bize bıraktığı cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmaktır” ifadelerini kullandı.

 


Kanal İstanbul ile ilgili olarak Kılıçdaroğlu, yabancıların da konuya ilişkin ortak olmamalarını istedi. Kılıçdaroğlu, “Sadece bizim iş insanlarımıza değil, Büyükelçiliklere de yazı yazdım. ‘Eğer Kanal İstanbul'a sizin ülkelerinizden bir şirket, kişi ya da müteahhit girer, İstanbul'u talan ederse o da ağır bedeller ödeyecektir’ dedim. Diyorlar ki, 'bizi niye yabancılara şikâyet ediyorsun?' Anlamıyorlar. Ülkenin menfaatini korumak, gözbebeğimiz İstanbul'u korumak ne zamandan beri yabancılara ihbar oldu? Bunu söyleyenler bizim milliyetçiliğimizi asla sorgulayamazlar” şeklinde konuştu.
CHP iktidarında ‘kadınlar’ ile ilgili projelerini açıklayan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

 


“Kadınlara bir hak falan vermiyoruz. Kadınların hakkını, kadınlara teslim edeceğiz. İstanbul Sözleşmesi'ni imzalayacağız ve Resmî Gazete'de yayımlanacak. Ev içi şiddet olursa olay karakola intikal ederse özel birimler olacak o birimlerde en az bir kadın olacak. Hem kadına hem aileye sosyal güvenliğini sağlayacağız. Aile Destekleri Sigortası 1971'den beri uygulanmıyor. Kadının da çocuğun da sosyal güvenliğini sağlayacağız. Üniversitelerimizde çok sayıda kadın öğrenci. Hemen her alanda büyük başarılara imza atıyorlar. Devlette üst yönetime bakıyorsun birkaç kadın yönetici var. İlk 6 ay içinde üst yönetimde en az yüzde 35 kadın kotası olacak. Kadınlar yönetemez mi? Hâkim, savcı, kaymakam, emniyet müdürü olamaz mı? Boşanan kadınlar için 'Yeni Başlangıçlar Fonu' kurulacak. Nafaka gerginliğini de bitireceğiz. Doğum izni kanununu ilk altı ayda değiştireceğim. Kadın lehine pozitif ayrımcılık yapacağız. Özel sektörde doğum iznine ayrılmış ama bir süre gelmemiş kadının tekrar işe dönmesine imkân sağlayacak.”

 

 

CHP Grup Toplantısı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadınların hakkını, kadınlara teslim edeceğiz, Cumhuriyet Halk Partisi, Ankara, Ankara CHP Grup Toplantısı, Ankara haber, Ankara Siyaset, Ankara da Siyaset Haberleri, Siyaset Haberleri, CHP Haberleri, turkay haber,

 

CHP Grup Toplantısı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  Ankara haber, Ankara Siyaset,

Ankara HABERİ

Habere ifade bırak !
Haberle İlişkili Video
Video Galeride Aç
Video albümüne giderek videoya yorum yazabilir yada videoyu sosyal medyada paylaşabilirsiniz.
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve turkayhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.